Wizyty studyjne uczniów Zespołu Szkół nr 1 w firmie ELTWIN oraz EURO-MAX. W ostatnim czasie wspólnie z kadrą nauczycielską  Zespołu Szkół numer 1 w Stargardzie zorganizowaliśmy kilka wizyt studyjnych  w firmach działających w Stargardzkim Parku Przemysłowym

Pierwsza wizyta  uczniów Technikum Technologii Drewna z klas   3 TD, 3 D oraz 4 TDM wraz z opiekunami: panią Magdaleną Krupą-Dubij i panem Krzysztofem Gontarzem mieli okazję gościć w firmie Euro-Max, nowoczesnej, prężnie rozwijającej się rodzinnej firmie. Zakład  zajmuje się produkcją mebli na wymiar dla klientów biznesowych (m.in. meble stanowiące wyposażenie sklepów, aptek, salonów kosmetycznych, gabinetów lekarskich, biur) wraz z montażem, wytwarza głównie meble dla odbiorców publicznych, szpitali oraz branży hotelarskiej w ramach produkcji seryjnej wraz z montażem.  Uczniowie poznali  park maszynowy firmy oraz poszczególne etapy procesu produkcyjnego. Właściciel opowiedział o specyfice realizacji zamówień w branży meblarskiej i pozyskiwaniu klientów. Uczniowie klas Technikum Technologii Drewna poznali cały proces funkcjonowania firmy od projektu do realizacji, mieli również możliwość poznać oczekiwania firmy względem nowych pracowników. Wizyty studyjne w firmie Euro-Max odbyły się  w dniach 14 września oraz 01 października 2021 roku. Wiele wskazuje na to, że na tych wizytach współpraca  szkoły z firmą Euro-Max się nie zakończy, są już plany na realizację wiosennych praktyk.

Kolejne dwie  wizyty dotyczyły klas Technikum Elektronicznego   4 TLI i 3 TEL oraz  3 L , które wraz z opiekunami panem Robertem Białasem i panią Magdaleną Krupą-Dubij w  dniach 15 i 28 września 2021 roku odbyli programową wycieczkę do firmy ELTWIN.  ELTWIN opracowuje, produkuje i sprzedaje elementy elektroniczne do automatyzacji. Specjalizuje się w sterownikach silników napędu prądu stałego i zmiennego oraz elektronicznych kontrolerach. Trzy klasy uczniów Technikum Elektronicznego miały okazję poznać tajniki produkcji firmy i zapoznać się szczegółowo z całym procesem produkcji. Obecnie firma zatrudnia 100 pracowników i poszukuje kolejnych fachowców do pracy, tak więc osobiste poznanie stron może w przyszłości dać wzajemne korzyści zarówno uczniom jak i firmie.
Uczniowie zwiedzili siedzibę firmy, która mieści się przy ulicy Skandynawskiej, poznali jej park maszynowy oraz wszystkie etapy procesu produkcyjnego. Planowane są kolejne wizyty w firmie ELTWIN.

 

 

 

 

 

 

 

źródło:

Wizyta studyjna w firmie ELTWIN

Wizyta studyjna w firmie Euro-Max